Festiwal w Kazimierzu - zgłoszenia do konkursu muzyki rekonstruowanej do 15 czerwca


Zapraszamy do udziału w konkursie Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu w kategorii "Folklor rekonstruowany". Ta kategoria utworzona została dwa lata temu przede wszystkim z myślą o młodych wykonawcach "in crudo".

W dwóch edycjach konkursu wzięli udział m.in. Kapela Marcina Drabika "Żółwiniacy" (Złota Baszta 2011 za wykonanie muzyki Aleksandra Bobowskiego), Kapela Marka Przewłockiego, Kapela Niwińskich, Zdrowie Pięknych Pań, Krzysztof Butryn, Barbara Songin, Barbara Wilińska, Gęsty Kożuch Kurzu (Złota Baszta 2012), Kocirba, Południce, Witold Roy Zalewski, Kapela Bornego.


"Południce" z Podlasia, I nagroda 2012, fot. Tomasz Rokosz
Kapela Marcina Drabika "Żółwiniacy", grająca repertuar Aleksandra Bobowskiego,
Złota Baszta 2011, fot. TrójwiejskaKonkurs skierowany jest do wykonawców (solistów jak i grup wykonawczych), którzy przyswoili repertuar lokalny drogą inną niż tradycyjna (tradycyjna czyli wynikająca z lokalnej ciągłości kulturowej) i przychodzą do danej kultury niejako z zewnątrz. Rekrutacja do tej kategorii następuje na podstawie przesłanych propozycji wyłonionych w konkursach – eliminacjach regionalnych oraz na podstawie przysłanych do połowy czerwca na adres organizatora nagrań demo (maile: incrudo@vp.pl lub a.sar@wp.pl). Ostateczną decyzję o zakwalifikowaniu podejmie organizator w porozumieniu z Radą Artystyczną. Zakwalifikowany wykonawca jest proszony o wypełnienie i przesłanie mailem karty zgłoszenia. Kartę można pobrać ze strony organizatora TUTAJ.

Prezentacje konkursowe oceniać będzie Jury powołane przez organizatora Festiwalu.
Jury ocenia typowość repertuaru – jego zgodność z tradycją danego regionu, charakterystyczny sposób i styl wykonania oraz poziom artystyczny prezentacji. Laureatom Festiwalu przyznane będą nagrody finansowe w wysokości zależnej od posiadanych środków finansowych. Nagrodzeni obowiązani są również do udziału w koncercie laureatów i wykonania nagrodzonego repertuaru. Laureaci Złotej Baszty zapraszani są w następnym roku na specjalny występ w ramach Klubu Tyndyryndy.

Gęsty Kożuch Kurzu, Złota Baszta 2012, fot. Piotr Baczewski


"Kocirba", I nagroda 2012, fot. Piotr BaczewskiBrak komentarzy:

Prześlij komentarz