Akademia Muzyków Wędrownych - warszaty animacji filmowej

  • 2 grupy liczące maksymalnie 6 osób
  • Wiek uczestników: nie mniej niż 12 lat
  • 4 x 3 godziny zajęć dla każdej grupy- jedna grupa przed, druga po obiedzie
  • Temat przewodni: lira korbowa
Harmonogram:
Niedziela: przyjazd ekipy i rozstawienie sprzętu
Poniedziałek - czwartek: zajęcia.
Piątek wieczorem: pokaz roboczej wersji filmów
Sobota lub niedziela: wyjazd ekipy
Ostateczna wersja filmów będzie dostępna w ciągu tygodnia od wyjazdu ekipy.

Każda grupa będzie miała do dyspozycji:
  • Opiekunkę z doświadczeniem w animacji oraz prowadzeniu warsztatów
  • Komputer z oprogramowaniem
  • Aparat fotograficzny cyfrowy
  • Stanowisko do animacji wycinankowo/plastelinowej
  • Oświetlenie
Zapewniamy wszystkie potrzebne materiały plastyczne (plastelina, farby, papier, klej, nożyczki, itp.) Filmy powstają w jakości HD (1920x1080).

Prowadząca animatorka:

Marta Stróżycka
Absolwentka Łódzkiej Filmówki, autorka (reżyseria, animacja, produkcja) animowanych etiud filmowych, prezentowanych m.in. na festiwalu Era Nowe Horyzonty we Wrocławiu i festiwalu Dwa Brzegi w Kazimierzu Dolnym oraz na festiwalach zagranicznych. Obecnie zajmuje się reżyserią edukacyjnego serialu animowanego dla dzieci w produkcji firmy Animapol.Przebieg warsztatów:
Dzień 1: Zapoznanie się z uczestnikami. Krótki wykład-opowieść o historii animacji i przykłady filmów wykonanych w różnych technikach.
Uczestnicy wspólnie omawiają scenariusze i techniki wykonania (wycinanka, plastelina, piksilacja) Powstają pierwsze projekty i elementy planu filmowego: bohaterowie, scenografia, itd. Powstają pierwsze ujęcia.
W przypadku nieprzewidzianych pomysłów uczestników, po zakończeniu zajęć opiekunowie zdobywają dodatkowe materiały plastyczne.

Dzień 2-4: Uczestnicy kontynuują pracę nad filmami.

Efekty warsztatów: efektem warsztatów są filmy w pełnym tego słowa znaczeniu, opatrzone napisami i dźwiękiem.

W ciągu tygodnia po zakończeniu warsztatów filmy są montowane i udźwiękawiane przez animatorki. Gotowe filmy umieszczamy w internecie na stronie www.poklatkowo.pl , do ściągnięcia przez uczestników w pełnej jakości. Zamawiający warsztaty otrzymuje także trzy płyty DVD z nagranymi filmami, które można dowolnie kopiować (np. by wręczyć po egzemplarzu każdemu uczestnikowi)

Wszelkie prawa majątkowe do filmu przechodzą na zamawiającego. Prawa autorskie twórców są niezbywalne, więc każde z nich może umieścić film w swoim portfolio. Na życzenie udostępniamy film w innych formatach, i przekazujemy także pliki źródłowe, gdyby uczestnicy chcieli samodzielnie zmontować i udźwiękowić swoje dzieło.

Kilka słów o warsztatach:

Animacja stanowi ciekawe wyzwanie dla artystów w każdym wieku. Dorosły człowiek może odkryć w niej nowy sposób wyrażenia swoich poglądów, i opowiedzenia historii za pomocą medium, które łączy w sobie wiele różnych dziedzin sztuki, a zatem umożliwia stworzenie naprawdę złożonego dzieła. Z kolei dzieci za pomocą animacji ożywią świat swojej wyobraźni, i odkryją zupełnie nową możliwość wyrażenia własnego twórczego wnętrza.

Klasyczna animacja poklatkowa jest, w przeciwieństwie do animacji cyfrowej, wykonywana ręcznie. Należą do niej takie ciekawe techniki jak: animacja plasteliny, wycinanka, rysunek, piksilacja (animacja aktora), lalka, i wiele, wiele innych. Trudno wymienić wszystkie techniki dla medium, które nie zna granic!

Na naszych warsztatach w Narolu filmowcy amatorzy poznają historię filmu animowanego, podstawy jego powstawania, nauczą się jak budować scenariusz i własnoręcznie wykonają scenografię i bohaterów do filmu, który opowie nam o niezwykłym instrumencie, jakim jest lira korbowa. Do udźwiękowienia filmu zostaną wykorzystane motywy muzyczne nagrane podczas Akademii Muzyków Wędrownych.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz