WNIEBOGŁOSY. Warsztaty śpiewu białym głosem. Pieśni polskie.

Biały głos, nazywany też naturalnym, jest archaiczną techniką wokalną charakterystyczną dla kultur tradycyjnych Europy środkowo-wschodniej. Przetrwał do dziś, choć już w bardzo niewielkim stopniu, także na polskiej wsi. Starodawne pieśni obrzędowe, taneczne, liryczne czy religijne ożywają i nabierają prawdziwego blasku zaśpiewane białym głosem, czyli tak jak czyniono to przez setki lat.
Warsztaty przeznaczone są zarówno dla osób, które miały już kontakt z tego rodzaju śpiewem jak i dla początkujących (grupy w osobnych terminach).
Warsztaty obejmują pracę z ciałem czyli nad oddechem i z rezonatorami, ćwiczenia emisyjne w formie zabaw muzycznych z różnych kultur, co pozwala na pozbycie się fizycznych i psychicznych barier i otwarcie się na swój  dany od natury głos oraz pracę nad repertuarem z różnych regionów Polski, takich jak Mazowsze, Kurpie, Lubelszczyzna i Podlasie. W programie nauka pieśni obrzędowych, w szczególności weselnych, lirycznych, ballad, kołysanek, tanecznych oraz religijnych .

Warsztaty poprowadzi Agata Harz, śpiewaczka i trenerka głosu, która już od lat 90-tych zajmuje się archaicznymi technikami śpiewu z powodzeniem wykorzystując je w pracy edukacyjnej i artystycznej, biorąc udział w wielu projektach od muzyki dawnej poczynając, na współczesnej muzyce eksperymentalnej kończąc. Współtwórczyni awangardowej grupy „Księżyc” (CD „Nów” i „Księżyc”), wokalistka „Bractwa Ubogich”, pierwszej w Polsce kapeli zajmującej się polską muzyką tradycyjną „in crudo”, obecnie wokalistka zespołu „Pies szczeka” oraz „Wędrowiec” (I nagroda na festiwalu Nowa Tradycja). Prowadziła warsztaty m.in. na Taborach Domu Tańca, w Instytucie Kultury Polskiej UW, na Festiwalu Wszystkie Mazurki Świata, Festiwalu Skrzyżowanie Kultur.
Warsztaty w grupie – czwartki, godz.18.30 – 20.30 (I cykl obejmuje 4 spotkania, koszt 200 zł). Zaczynamy 23.02, kolejne spotkania 01.03, 08.03. i 15.03. Możliwość lekcji indywidualnych (terminy do uzgodnienia).

Szkoła Wokalistów Konador,
 ul. Piękna 11B, lok.17A, domofon 117 (oficyna,VII piętro)

UWAGA! Info i zapisy wyłącznie drogą telefoniczną 604 754 377

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz